Kuressaare ANTIIGITEE


 Talvine hommikupoolik Kuressaare vanalinna antiigiärides, 
kaasas piparmündikakao, pähklisai ning 
vanade asjade avastamisrõõm

Kui Prantsusmaal on veiniteed, Šotimaal viskiteed ja Eestimaal jääteed, 
siis Kuressaare vanalinnal on oma antiigitee. 

Väikeses kuurortlinnas asub koguni viis omanäolist antiigiäri! Talvist jalutuskäiku alustasime sooja piparmündikakaoga Kuressaare KURE kohvikust ning asusime teele. Esmalt uurisime laia peeglivalikut KITSA TÄNAVA ANTIIGIÄRIS, misjärel postkaarte LOSSI ANTIIGIS, seejärel peent eesti kunsti ja Arraku maale ARENSBURGI ANTIIGIÄRIS, siis eesti vana disaini VANAVARAPOES eANTIIK, misjärel tuli end turgutada väikese pähklisaiaga VANALINNA KOHVIKUS ning lõpetuseks läksime tuhnima vanade raamatute maailma HOBI ÄRI ANTIIKI

1. Kitsa tänava antiigiäri 
Turistide ja kohalike seas on hästi hoitud saladus antiigiäri, mis asub aadressil Kitsas tn 5. Internetist seda äri nii lihtsalt ei leia, teadjad aga seda kohta vahele ei jäta. Meile meeldis nende lai peeglivalik. Esile saab tõsta nende laialdast taluantiigi valikut. Poe peremees Rene annab sõbralikke vihjeid, kuidas ja kust leida, kui kohe ja nüüd on vaja funköökappi. 
Kitsa tn antiigiäri 

2. Lossi antiik
Mööda Kitsast tänavat edasi minnes tuleb varsti pöörata paremale ja siis minna edasi Lossi tänavalt Kuressaare pargi poole kuni jääbki ette Lossi antiik, mis asub samuti väikeses armsas Kuressaarele tüüpilises puumajas. Poodi sisse astudes avaldab muljet küünlajalgade ja kellade valik. Muide, poeomanik Kristjan parandab ka ise vanu kellasid. Lähemal vaatlusel selgub, et palju on nii talu- kui linnaantiiki ning laialdaselt postkaarte. 
Lossi antiik
www.lossiantiik.eu
3. Arensburg antiik 
Kuressaare kõige peenem antiigipood asub aadressil Kauba 6 Salmi majas, kus saab imetleda peent linnaproua (või linnahärra) antiiki ning kõrgtasemel eesti kunsti. Küll see Arraku maal on huvitav! Poe peremees on saare parim postmargi tundja. 
Arensburg antiik
www.arensburgantiik.ee
4. Vanavarapood eAntiik 
Kuressaare suurim vanavarapood asub ajaloolisel Kauba tänaval Salmi majas. eAntiik on pühendunud eesti vanale disainile. Siit leiab parima valiku eesti klaasi, keraamikat ja tekstiile, aga ka Eestist pärit mööblit ja talukraami. Tähelepanuväärne on see, et kui teised Kuressaare antiigikad on härrad, siis eAntiiki veab naisterahvas. Poest leiab nii antiiki, vintage kui ka retrokaupa. Poe perenaise enda huviks on eesti vana klaas, mida ta tunneb sama hästi kui oma peopesa. Kui vanavarapoe seiklustest on tekkimas väsimus, siis tasub astuda läbi eAntiigi kõrval asuvast Vanalinna Kohvikust, kus on eriti head pähklisaiad! 
Vanavarapood eAntiik
www.eantiik.com

5. Hobi äri antiik 
Lõpetuseks tasub sammuda edasi mööda ilusa arhitektuuriga Kauba tänavat ning pöörata Pikale tänavale, kus asub Hobi äri antiik. Sisse astudes jääb silma kirjandus, raamatud, kirjandus, raamatud. Väga põnev koht saladuste avastamiseks. Omanikud on samuti väga sõbralikud, kellega juttu puhuda. 

Hobi Äri antiik
www.leo.ee

Retk kaardil
Meie retk lõppes saagiga, milleks olid retrohõngulised käevõrud (eesti 1970ndad) ning loomakujulised jõuluehted (eestis levinud 1980ndatel). Head avastamist!