Salmi kolm majakest


Kauba 6 ehk suur maja on ehitatud 19. sajandil tolleaja klassitsistlikus stiilis. Hoone alumine korrus on kivist, keskosas teine korrus aga puust. Esimese korruse hoovipoolset osa kaunistavad sambad, mis moodustavad sammaskäigu. Esimesel korrusel on asunud pubi Vana Konn ja erinevad pisiärid nagu kinnisvara- ja rõivaärid. Teisel korrusel on korterid. Samuti hoovipoolse tiiva teisel korrusel on korterid, kuid esimesel on olnud kohvikuruumid. Hetkel aga meistrimehe tööruumid. Suur maja on tunnistatud  miljööväärtusega hooneks Kuressaares!


Suur maja 


Kauba 6 kivimaja on kolmest kinnistul asuvast majast vanim - ehitatud 1780ndatel aastatel ning hinnatud Kuressaare linna poolt kõrge miljööväärtusega hooneks! Punasest kivist poolkelpkatusega paekivimaja on ühekorruseline, lisaks kelder ja pööning, maja pindala ilma keldri ja pööninguta on 40 ruutmeetrit. Majas on tegutsenud käsitöö-, telefoni- ja rõivapoed. 

Kivimaja

Kohtu 3 on puumaja, mis nagu suur majagi, pärineb 19. sajandist. Enne asus puumajas kangapood, kuid nüüd riidepood ja hoovipoolsel küljel on korter. Puumaja on tunnistatud kõrge miljööväärtusega hooneks Kuressaares!  


Puumaja

Kauba ja Kohtu tänavate kaart, mis toob välja kõrge miljööväärtusega (punane) ja miljööväärtusega (helepunane) hooned.